Kanonizační řízení

Vydáno: 20.6.2021

Odvysílaná relace na Radiu Proglas

Vydáno: 9.3.2021

V úterý 9. března 2021 se uskutečnil živý vstup do vysílání Radia Proglas. Během relace hovořil bohoslovec Josef Janoušek o kněžích Václavu Drbolovi a Janu Bulovi. Posluchačům přiblížil aktuální stav beatifikačního řízení a také bulletin Testimonium martyrii. Celý záznam je k poslechu zde.

Bohoslovci přibližují život mučedníků

Vydáno: 25.11.2020

V Katolickém Týdeníku vyšel článek jak bohoslovci přibližují život mučedníků, můžete si ho přečíst zde.

Uskutečnil se pietní akt u Památníku obětem železné opony

Vydáno: 20.11.2020

Dne 17.11.2020 se v Mikulově uskutečnil pietní akt u Památníku obětem železné opony a Mezinárodní (on-line) konference „Československá železná opona nebyla jen československá“.

Zahájení římské fáze beatifikačního procesu služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly

Vydáno: 20.6.2020

Aktuální finanční situace pro blahořečení těchto Služebníků Božích je vzhledem k budoucím výdajům značně nepříznivá. Prosím, pomozte.

Postup beatifikačního řízení v Římě

Vydáno: 4.7.2017

S radostí oznamuji, že Kongregace pro blahořečení a svatořečení jednala na svém zasedání 8. června 2017 o beatifikačním řízení služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly.

Video z připomínky 65 let od popravy Jana Buly

Vydáno: 24.5.2017

Videozáznam z připomínkové akce, která se uskutečnila 20. května 2017 v Lukově, můžete zhlédnout zde.

Pěší pouť

Vydáno: 24.4.2017

V sobotu 22. dubna 2017 se uskutečnila druhá pěší pouť za obnovu manželství a rodin, které se zúčastnili katolíci z několika farností na Třebíčsku. Poutníci vyšli z rodiště Božího služebníka Jana Buly, zastavili se v Babicích, kde působil Boží služebník Václav Drbola, a navštívili také Bulovo kněžské působiště, který byla Rokytnice nad Rokytnou. Asi 30kilometrová pouť byla zakončena v Přibyslavicích. Fotografie z pouti si můžete prohlédnout zde.

Beseda v Moravských Budějovicích

Vydáno: 8.2.2017

Miroslav Kasáček z občanského sdružení Paměť vystoupil na Gymnáziu a SOŠ Moravské Budějovice v rámci besedy zaměřené na oběti totality 50. let 20. století, jež byla určena žákům třetích a čtvrtých ročníků. Tuto besedu doprovázely výstavy věnované Janu Bulovi a Václavu Drbolovi, které zapůjčilo Biskupství brněnské. Realizaci těchto aktivit za gymnázium koordinovala dr. Alena Zina Janáčková.

Vyšla nová publikace o Janu Bulovi a Václavu Drbolovi

Vydáno: 19.12.2016

Od 20. prosince 2016 je na Biskupství brněnském k dostání publikace Jan Bula (1920-1952) / Václav Drbola (1912-1951).

Diecézní fáze ukončena

Vydáno: 20.12.2015

V sobotu 19. prosince 2015 byla v katedrále sv. Petra a Palva ukončena diecézní fáze beatifikačního řízení kněží Václava Drboly a Jana Buly.

Uzavření diecézní fáze beatifikačního řízení

Vydáno: 8.12.2015

Diecézní fáze beatifikačního řízení kněží Jana Buly a Václava Drboly bude zakončena v sobotu 19. prosince 2015 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Zpráva ohledně postupu v řízení beatifikace služebníků Božích

Vydáno: 1.6.2015
Milí ctitelé služebníků Božích Václava a Jana, naši podporovatelé,
obracím se na Vás stejně jako v předchozích letech, abyste byli informováni o průběhu diecézní fáze beatifikačního řízení Božích služebníků Jana Buly a Václava Drboly. A také o dalších událostech, které jsou s osobnostmi těchto kněží spojeny. Činím tak v čase, kdy si připomínáme 63. výročí popravy Jana Buly.

Modlitba za blahořeční cizojazyčně

Vydáno: 11.6.2014

Vzhledem k zájmu křesťanů za hranicemi naší země o služebníky Boží Václava Drbolu a Jana Bulu, byly připraveny cizojazyčné texty s modlitbou za jejich blahořečení. V elektronické podobě jsou k dispozici zde, vytištěné budou k dostání ve farnostech naší diecéze.

Výstava o Janu Bulovi v Ostrově nad Ohří

Vydáno: 20.5.2014

Klášterní areál a zámecký park v Ostrově nad Ohří ve spolupráci s Občanským sdružením PAMĚŤ a s Biskupstvím brněnským u příležitosti XXV. Jáchymovského pekla za podpory Konfederace politických vězňů ČR pořádají výstavy v prostorách kaple sv. Floriána (21. května až 5. června 2014). Součástí je výstava Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo.

Nový web farnosti Rokytnice nad Rokytnou

Vydáno: 19.3.2014

Farnost Rokytnice nad Rokytnou spustila v únoru 2014 nové internetové stránky. Tato farnost byla prvním a jediným kněžským působištěm Božího služebníka Jana Buly. Na stránkách se proto můžete dozvědět o akcích, které farnost pořádá v souvislosti s osobností Jana Buly. Více na adrese http://www.farnost-rokytnice.cz/.

Výstavy v Předklášteří

Vydáno: 26.2.2014

Přijdtě se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo a na výstavu Rodák, který měl být zapomenut. Tyto výstavy věnované služebníkům Božím Janu Bulovi a Václavu Drbolovi jsou umístěny do konce března 2014 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří.

Výstavy ve Velkých Opatovicích

Vydáno: 29.1.2014

Přijďte se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo: život a smrt kněze Jana Buly a výstavu Rodák, který měl být zapomenut: život kněze Václava Drboly, které jsou ve spolupráci s místní orelskou jednotou instalovány od 9. do 23. února 2014 ve farním kostele ve Velkých Opatovicích.

Výstava v Kunštátě

Vydáno: 6.11.2013

Přijďte se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo: život a smrt kněze Jana Buly a výstavu Rodák, který měl být zapomenut: život kněze Václava Drboly, které jsou od 1. do 24. listopadu 2013 instalovány ve farním kostele v Kunštátě.

Výstava v Letovicích

Vydáno: 25.9.2013

Přijďte se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo: život a smrt kněze Jana Buly a výstavu Rodák, který měl být zapomenut: život kněze Václava Drboly, které jsou od 11. do 20. října 2013 instalovány ve farním kostele v Letovicích.

storage/vitrina_Lerchova.JPG

CZ EN IT DE PL ES
Můj patron (sv. Jan Křtitel) neměl delší život než já a v jeho osudu se mnou tolik společného.Jan Bula