Kanonizační řízení

Vydáno: 20.6.2021

Odvysílaná relace na Radiu Proglas

Vydáno: 9.3.2021

V úterý 9. března 2021 se uskutečnil živý vstup do vysílání Radia Proglas. Během relace hovořil bohoslovec Josef Janoušek o kněžích Václavu Drbolovi a Janu Bulovi. Posluchačům přiblížil aktuální stav beatifikačního řízení a také bulletin Testimonium martyrii. Celý záznam je k poslechu zde.

Bohoslovci přibližují život mučedníků

Vydáno: 25.11.2020

V Katolickém Týdeníku vyšel článek jak bohoslovci přibližují život mučedníků, můžete si ho přečíst zde.

Uskutečnil se pietní akt u Památníku obětem železné opony

Vydáno: 20.11.2020

Dne 17.11.2020 se v Mikulově uskutečnil pietní akt u Památníku obětem železné opony a Mezinárodní (on-line) konference „Československá železná opona nebyla jen československá“.

Zahájení římské fáze beatifikačního procesu služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly

Vydáno: 20.6.2020

Aktuální finanční situace pro blahořečení těchto Služebníků Božích je vzhledem k budoucím výdajům značně nepříznivá. Prosím, pomozte.

Výstava o P. Janu Bulovi a P. Václavu Drbolovi v Římě

Vydáno: 16.11.2021

Reportáž z Říma k vidění na tomto odkaze:

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/221411010101109

Postup beatifikačního řízení v Římě

Vydáno: 4.7.2017

S radostí oznamuji, že Kongregace pro blahořečení a svatořečení jednala na svém zasedání 8. června 2017 o beatifikačním řízení služebníků Božích Václava Drboly a Jana Buly.

Video z připomínky 65 let od popravy Jana Buly

Vydáno: 24.5.2017

Videozáznam z připomínkové akce, která se uskutečnila 20. května 2017 v Lukově, můžete zhlédnout zde.

Pěší pouť

Vydáno: 24.4.2017

V sobotu 22. dubna 2017 se uskutečnila druhá pěší pouť za obnovu manželství a rodin, které se zúčastnili katolíci z několika farností na Třebíčsku. Poutníci vyšli z rodiště Božího služebníka Jana Buly, zastavili se v Babicích, kde působil Boží služebník Václav Drbola, a navštívili také Bulovo kněžské působiště, který byla Rokytnice nad Rokytnou. Asi 30kilometrová pouť byla zakončena v Přibyslavicích. Fotografie z pouti si můžete prohlédnout zde.

Beseda v Moravských Budějovicích

Vydáno: 8.2.2017

Miroslav Kasáček z občanského sdružení Paměť vystoupil na Gymnáziu a SOŠ Moravské Budějovice v rámci besedy zaměřené na oběti totality 50. let 20. století, jež byla určena žákům třetích a čtvrtých ročníků. Tuto besedu doprovázely výstavy věnované Janu Bulovi a Václavu Drbolovi, které zapůjčilo Biskupství brněnské. Realizaci těchto aktivit za gymnázium koordinovala dr. Alena Zina Janáčková.

Vyšla nová publikace o Janu Bulovi a Václavu Drbolovi

Vydáno: 19.12.2016

Od 20. prosince 2016 je na Biskupství brněnském k dostání publikace Jan Bula (1920-1952) / Václav Drbola (1912-1951).

Diecézní fáze ukončena

Vydáno: 20.12.2015

V sobotu 19. prosince 2015 byla v katedrále sv. Petra a Palva ukončena diecézní fáze beatifikačního řízení kněží Václava Drboly a Jana Buly.

Uzavření diecézní fáze beatifikačního řízení

Vydáno: 8.12.2015

Diecézní fáze beatifikačního řízení kněží Jana Buly a Václava Drboly bude zakončena v sobotu 19. prosince 2015 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Zpráva ohledně postupu v řízení beatifikace služebníků Božích

Vydáno: 1.6.2015
Milí ctitelé služebníků Božích Václava a Jana, naši podporovatelé,
obracím se na Vás stejně jako v předchozích letech, abyste byli informováni o průběhu diecézní fáze beatifikačního řízení Božích služebníků Jana Buly a Václava Drboly. A také o dalších událostech, které jsou s osobnostmi těchto kněží spojeny. Činím tak v čase, kdy si připomínáme 63. výročí popravy Jana Buly.

Modlitba za blahořeční cizojazyčně

Vydáno: 11.6.2014

Vzhledem k zájmu křesťanů za hranicemi naší země o služebníky Boží Václava Drbolu a Jana Bulu, byly připraveny cizojazyčné texty s modlitbou za jejich blahořečení. V elektronické podobě jsou k dispozici zde, vytištěné budou k dostání ve farnostech naší diecéze.

Výstava o Janu Bulovi v Ostrově nad Ohří

Vydáno: 20.5.2014

Klášterní areál a zámecký park v Ostrově nad Ohří ve spolupráci s Občanským sdružením PAMĚŤ a s Biskupstvím brněnským u příležitosti XXV. Jáchymovského pekla za podpory Konfederace politických vězňů ČR pořádají výstavy v prostorách kaple sv. Floriána (21. května až 5. června 2014). Součástí je výstava Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo.

Nový web farnosti Rokytnice nad Rokytnou

Vydáno: 19.3.2014

Farnost Rokytnice nad Rokytnou spustila v únoru 2014 nové internetové stránky. Tato farnost byla prvním a jediným kněžským působištěm Božího služebníka Jana Buly. Na stránkách se proto můžete dozvědět o akcích, které farnost pořádá v souvislosti s osobností Jana Buly. Více na adrese http://www.farnost-rokytnice.cz/.

Výstavy v Předklášteří

Vydáno: 26.2.2014

Přijdtě se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo a na výstavu Rodák, který měl být zapomenut. Tyto výstavy věnované služebníkům Božím Janu Bulovi a Václavu Drbolovi jsou umístěny do konce března 2014 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří.

Výstavy ve Velkých Opatovicích

Vydáno: 29.1.2014

Přijďte se podívat na výstavu Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo: život a smrt kněze Jana Buly a výstavu Rodák, který měl být zapomenut: život kněze Václava Drboly, které jsou ve spolupráci s místní orelskou jednotou instalovány od 9. do 23. února 2014 ve farním kostele ve Velkých Opatovicích.

CZ EN IT DE PL ES
Zase se shledáme, zase Vás obejmu ve světě novém, kde já už budu se známými čekat.Jan Bula